Steelcase
 • Создаваме подобро работно искуство!

  Време е да се вратиме на подобро! Да создадеме заедно безбедни и привлечни работни места на кои луѓето сакаат да се вратат.

  Изберете подобро »
 • Framery One

  Запознајте ја Framery One, првата во светот, истовремено поврзана и звучно изолирана кабина.

  Прочитај повеќе »
 • Нов член во семејството на Steelcase Series!

  Steelcase Series 2

  Прочитај повеќе»
 • Steelcase Flex колекција

  Колекција која на тимовите им овозможува флексибилност и контрола над работните простории

  Погледнете ја колекцијата >>
 • HOME OFFICE

  Без разлика дали работите од работната соба, трпезаријата или дневната соба, канцеларија во вашиот дом може да биде било која просторија со одбирање на вистинскиот мебел

  Дознајте повеќе>>
 • Жан Митрев Клиника

  Case Study by Steelcase & Delight

  Прочитај повеќе »

Канцелариски мебел

Погледнете ја нашата палета канцелариски мебел...

Прочитај повеќе »

Преградни ѕидови

Преградни ѕидови за секој дел од вашата канцеларија...

Прочитај повеќе »

Подни облоги

За професионален изглед на вашиот објект...

Прочитај повеќе »

Нашите услуги

Се од заменски мебел до пост продажба...

Прочитај повеќе »

Deko преградни ѕидови

Скандинавски дизајн Deko партиции има широк опсег за да одговараат на сите типови на згради, стари и нови...

Прочитај повеќе »

Interface подни облоги

Производи Interface е комбинација убавина и иновации со функционалност и одговорност кон природата...

Прочитај повеќе »

Наши референци

 • Delight Company Profile 2020

 • referencebook

  Delight портфолио 2020

 • Жан Митрев Kлиника

  Скопје
 • Startek

  Скопје, Р. Македонија
 • Allocate Software

  Скопје, Р. Македонија
 • 6 PM

  Скопје, Р. Македонија
 • Primateks

  Скопје, Р. Македонија
 • Globeks

  Скопје, Р. Македонија

Блог

Преземања

Преземете ги нашите брошури, референтни листи и други материјали кои можат да ви бидат интересни.

Преглед на преземања »

Пофалба од клиент

„Слободно можам да кажам дека Delight Office е вистинско место за канцелариски столици и опрема во нашата земја. Со месеци барав добра столица и откако ги пробав сите се одлучив за Steelcase Gesture од Delight Office. Навистина сум погрешил што не сум ја земал оваа столица порано. Уште првата работна недела со Steelcase Gesture се чувствував многу попродуктивен. Столицата ја препорачувам на секој што работи долго време во канцеларија. Со 12 години гаранција и одличен квалитет вреди секој денар кога е во прашање нашето здравје и нашата продуктивност во работата.

За крај мора да кажам дека во Delight Office како што нудат квалитетни производи, на исто ниво имаат и квалитетни услуги и поддршка. Поради некои причини мојата нарачана столица не пристигна на очекуваниот датум и за тоа Delight Office ми понудија слична столица која ми ја пратија веќе наредниот ден, и истата можам да ја користам додека да пристигне мојата нарачана столица.“

Аргетим Рамадани,
Кичево