Steelcase
 • Создаваме подобро работно искуство!

  Време е да се вратиме на подобро! Да создадеме заедно безбедни и привлечни работни места на кои луѓето сакаат да се вратат.

  Изберете подобро »
 • Framery One

  Запознајте ја Framery One, првата во светот, истовремено поврзана и звучно изолирана кабина.

  Прочитај повеќе »
 • Нов член во семејството на Steelcase Series!

  Steelcase Series 2

  Прочитај повеќе»
 • Steelcase Flex колекција

  Колекција која на тимовите им овозможува флексибилност и контрола над работните простории

  Погледнете ја колекцијата >>
 • HOME OFFICE

  Без разлика дали работите од работната соба, трпезаријата или дневната соба, канцеларија во вашиот дом може да биде било која просторија со одбирање на вистинскиот мебел

  Дознајте повеќе>>
 • Жан Митрев Клиника

  Case Study by Steelcase & Delight

  Прочитај повеќе »

Канцелариски мебел

Преградни ѕидови

Подни облоги

Нашите услуги

Канцелариски столици

Без разлика дали барате седење: продуктивност, естетика, ергономија или перформанси.

Канцелариски бироа

За оние кои се грижат за деталите и кои сакаат само уредна и флексибилна работна атмосфера.

Конференциски бироа

Современата компанија бара решенија кои можат да се справат со секаков вид на комуникација и соработка.

Осветлување

Работното светло е совршен придружник за речиси било која десктоп од која било големина.

Deko преградни ѕидовиПрочитај повеќе

Interface подни-облогиПрочитај повеќе

previous arrow
next arrow
Slider
Дизајн, финкција и класификација на звук: 3 во 1 решение за врата во паметни простории

Практични решенија за врати со вграден “рамен” дизајнДизајнот на DEKO PD Portal вратата вклучува монтажни горни и странични панели што овозможуваат дискретно поставување електрични инсталации како што се системи за контрола на осветлување, климатизација,

Како до идеален простор за добра соработка во мали групи?

Umami Lounge составот е дизајниран за создавање неформални простории кои ја зголемуваат креативноста. Во скоро сите проекти за канцелариски дизајн просторот за добра соработка во мали групи е ставен на врвот на листата желби. Лидерите знаат дека креативноста

Како ќе влијаат очекувањата на генерацијата Z на промена на работните места

Генерацијата Z и официјално стана дел од работната сила и доаѓа со свои очекувања. Allwork.Space разговараше со Katie McHugh, директорка за дизајн и Amy Leigh Hufford, дизајнерка на ентериери во фирмата NELSON Worldwide, со цел да дознаат како оваа генерација

Изградба на продуктивен работен екосостав во 2021

Исто како што 11 септември засекогаш го смени патувањето, така и корона вирусот засекогаш ја смени работата. После девет месеци заклучивме дека поединечно можеме да работиме и да бидеме попродуктивни, но еве и неколку прашања: дали организацијата е толку

За унапредување на кариерата и продуктивноста – канцеларијата е најдобра! Еве и зашто

Канцеларијата ја забрзува продуктивноста и растот на кариерата. Извор:SteelcaseКога започна пандемијата бевте продуктивни и ефикасни. Ги влечевте петите (како што велеа нашите баби и дедовци), решително приближувајќи се и принудувајќи се да работите. Но

previous arrow
next arrow
Slider

Преземете ги нашите брошури, референтни листи и други материјали кои може да ви бидат интересни.